Kolędowanie w autobusie

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Pomysł narodził się w czasie Świąt Bożego Narodzenia 2018. Kolędowanie to nasza piękna polska tradycja, którą powinniśmy pielęgnować. Ponadto, chcemy wyjść z kościelnych murów i ogłaszać nowinę o narodzeniu naszego Zbawiciela. Dzielić się ta radością! To nasza forma ewangelizacji. A czy nie będzie przyjemniej podróżować autobusem przy śpiewie tak pięknych kolęd? Może starsi przypomną sobie rodzinny dom a młodsi poznają wartość naszej tradycji..
Kolędowaliśmy w liniach autobusowych nr 8. Powstały 4 grupy kolędników, aby Gloria brzmiała niemal w całej Zielonej Górze. Połączyliśmy siły i w rolę kolędników wcielili się uczestnicy Zielonogórskich Warsztatów liturgiczno-muzycznych oraz Zielonogórskiego Kolędowania. Oprócz wokalistów dołączyli również instrumentaliści na gitarze, flecie , skrzypcach, instrumentach perkusyjnych.
Było radośnie, zrobiliśmy Boży hałas. Mamy nadzieję, że te wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz miasta. Pasażerowie byli na tak!

Media o nas:
Gazeta Lubuska https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-po-miescie-jezdzily-spiewajace-autobusy-to-radosni-kolednicy-zachecali-zielonogorzan-do-wspolnego-muzykowania/ar/c1-14694287
TVP 3 Gorzów Wlkp. https://gorzow.tvp.pl/46041984/03012020 (od 14:14)
Radio Zielona Góra https://www.rzg.pl/84612/koledowanie-w-autobusach/
Gość Niedzielny https://zgg.gosc.pl/gal/spis/6073070.Zielonogorskie-Koledowanie-w-Autobusie

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin