Barka na 100 serc

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

W tym roku, obchodzimy piękny jubileusz setnych urodzin naszego Rodaka, papieża Jana Pawła II. Zielonogórskie Warsztaty liturgiczno-muzyczne postanowiły ten wyjątkowy jubileusz uczcić wyjątkowym projektem „Barka na 100 serc”. Tak jak w chórze łączą się brzmienia głosów, tak my połączyliśmy nasze serca i razem zaśpiewaliśmy Stworzyliśmy 100-osobowy wirtualny chór, który ze stowarzyszeniem profesjonalnych muzyków zaśpiewał ulubioną pieśń Papieża – „Barkę”. Prezentacja naszej wspólnej pracy miała miejsce w dniu wielkiego jubileuszu – 18 maja 2020 r. Utwór został udostępniony w internecie.

Myślą przewodnią Zielonogórskich Warsztatów liturgiczno-muzycznych są słowa św. Jana Pawła II: Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali. Jan Paweł II na co dzień inspiruje nas do działania. W dobie pandemii, odwołanych imprez kulturalnych, ograniczonych możliwości świętowania setnych urodzin papieża Jana Pawła II, a przede wszystkim wielkiego pragnienia, by uczcić ten wyjątkowy dzień, powstał wyjątkowy projekt, który stał się żywym pomnikiem Jana Pawła II.
Zgodnie z misją Zielonogórskich Warsztatów liturgiczno-muzycznych, w projekcie „Barka na 100 serc” grono chórzystów zasilili profesjonaliści, a także pasjonaci śpiewu. Są wokaliści z całej Polski, a także zagranicy, np. Polonia z Wielkiej Brytanii. Zaproszeni muzycy, to profesjonaliści na stałe pracujący w Filharmonii Zielonogórskiej i Filharmonii Gorzowskiej. Zainteresowanie projektem było ogromne, otrzymaliśmy ok. 200 zgłoszeń. Jednak, z uwagi na założenie projektu „100 serc” przyjęliśmy 100 osób.
Powstała na tę okazję specjalna aranżacja „Barki”. Muzycy oraz chórzyści nagrywali w swoich domach lub domowych studiach swoje partie, a także filmy. Wraz z dźwiękiem powstał obraz złożony ze stu chórzystów, instrumentalistów oraz solistów. Dźwięk i obraz został złożony przez reżysera dźwięku.

Ten projekt na długo pozostanie w naszej pamięci. Przyniósł nam mnóstwo radości i wzruszeń.
Posłuchajcie sami…

Zobaczcie, jak wyglądało nasze nagrywanie. Jak się okazało, nie był to wcale takie proste 😉

Media o nas
TVP 3 Gorzów Wlkp.:
https://gorzow.tvp.pl/47846282/02052020
https://gorzow.tvp.pl/48412917/06062020
Gość Niedzielny:
https://zgg.gosc.pl/doc/6265541.Muzyczny-prezent-na-setne-urodziny-JPII
https://zgg.gosc.pl/doc/6301142.Odliczanie-do-Barki-na-100-serc
https://zgg.gosc.pl/doc/6306905.Barka-na-100-serc-na-urodziny-JP2
https://zgg.gosc.pl/doc/6320643.Barka-na-100-serc-dla-Jana-Pawla-II

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin